Kredi Notu Ne Kadar Sürede Güncellenir?

Kredi notu tüm geçmiş finansal durumunuzun analizinin hesaplanmasıdır. Banka hareketleri, borç ödeme durumu, bankalarla çalışma durumu gibi faktörler bu değerlendirmede etkili olmaktadır. Kredi notu düşük olanlara bankalar kredi vermek istemezler. Çünkü bankalar geçmişteki borç ödeme performansınıza göre gelecekte borçlarınızı ödeyip ödemeyeceğinize bakarlar. Düşük Kredi notu sizi riskli müşteri olarak göstermektedir. Kredi notu düşük olanlar riskli müşteriler olarak görüldüğünden kredi almaları zor olmaktadır.
Kredi notu bir ayda bir güncellenmektedir. Her 30 günde bir kredi notu güncellemesi yapılarak kişilerin finansal durumu belirlenmektedir. Kredi notunun güncellemesi ile her ay kişilerin borç ve ödeme durumları gözlenmektedir.
Kredi Notu Yükseltmek İçin Neler Yapılmalı?

  • Bankalara olan borçlarınızı taksitlendirerek zamanında ödemelisiniz.
  • Banka işlemlerinizi çoğaltarak; fatura yatırma, alışveriş gibi işlemlerinizi banka kartından yapmalısınız.
  • Tüm ödemelerinizi geciktirmeden zamanında yapmalısınız.
  • Kredi kartı takibiniz varsa öncelikle bu durumu halletmelisiniz.
  • Kredi kartınızın olması da önemlidir.

Otomatik ödeme talimatı ile ödeme yaparak bankalarla sık çalışmalısınız.
Kredi Notu Yükseltme Ne Kadar Zaman Alır?
Kredi notu yükseltme süreci kişiden kişiye değişen bir süreçtir. Kredi notunun kaç olduğu ve kazanç-borç durumu kredi notu yükseltme ayda ne kadar olur gösterecektir. İlk ayda çok büyük bir değişim olması beklenmemelidir. En az üç ayda kredi notunun değişimi gözlemlenebilir. Kredi notunuz sizin yapacağınız çalışmalara göre yükselecektir. Her ay yapmış olduğunuz ödemeler, gecikmeler, banka hesap hareketleri ve diğer finansal hareketler kredi notunuzu etkileyecektir.
Kredi notu yükseltme ne kadar zaman alır sorusunun cevabı kişiden kişiye farklı olacaktır. Kredi notunuzu yükseltmek için öncelikle Findeks’den kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Ardından kredi notunuzu yükseltmek için gerekli çalışmalara başlayabilirsiniz. Kendinize bir hedef koyarak işe başlayabilirsiniz. Bir ay için düzenli ödemler ve borçlarınızı kapatmanız ile değişimi yavaş yavaş görebilirsini.
Kredi Notu Bir Ayda Yükselir Mi?
Kredi notu bir ayda güncellenmektedir ve değişim ufak da olsa bu güncellemede görülmektedir. Kredi notu yükseltme zaman alan bir süreçtir ve istikrar ister. Kısa zamanda büyük değişiklikler olması için borçların tamamını kapatmak ve bankaya yüklü miktarda para yatırmak gerekir. Kredi notunuz sıfır olsa bile değişim olması mümkündür. Zaman içinde istikrarlı çalışarak kredi notunuzu yükseltmeniz mümkündür. Zamanında ödemelerinizi yaparak ve bankalarla çalışmalarınızı arttırarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bir ayda kredi notunuzu etkileyecek ödemeler ve banka hareketleri yapabilirsiniz.

Posted in Genel
Tags: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Etiketler

A bank limit yükseltme a bank limit yükseltme işlemleri Bonus Kart Kredi Kartı Limit arttırma Bonus Kart Kredi Kartı Limit Yükseltme citibank kart limitini yükseltme citibank limit yükselt citibank limit yükseltme Denizbank Kredi Kartı limit arttırma Deniz Bank Kredi Kartı Limit Arttırma Denizbank Kredi Kartı limit yükseltme Deniz Bank Kredi Kartı Limit Yükseltme Fibabank kredi kartı limit arttırma Fibabank kredi kartı limit yükseltme finans bank kredi kartı limit yükseltme Fortis Kredi Kartı limit yükseltme Garanti Bankası Kredi Kartı limit yükseltm hsbc kart limiti yükseltme hsbc kredi kartı limit yükseltme hsbc limit yükseltme iş bankası limit yükseltme Kredi Kartı Limit Arttırma kredi kartı limit arttırma işlemi kredi kartı limitini yükseltme kredi kartı limit yükselt Kredi Kartı limit yükseltm kredi kartı limit yükseltme kredi kartı limit yükseltme işlemi limit yükseltme Maksimum Kart Limit arttırma Maksimum Kart Limit Yükseltme maximum kart limit yükseltme Odeabank Kredi Kartı limit arttırma Odeabank Kredi Kartı limit yükseltme TEB Kredi Kartı limit arttırma TEB Kredi Kartı limit yükseltme Turkish Bank kredi kartı limit arttırma Turkish Bank kredi kartı limit yükseltme Yapı Kredi kartı arttırma Yapı Kredi kartı yükseltme Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma Ziraat Bankası kredi kartı limit yükseltme ziraat bank limit arttırma ziraat bank limit yükseltme Şekerbank Kredi Kartı limit arttırma Şekerbank Kredi Kartı limit yükseltme
Ağustos 2017
P S Ç P C C P
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031